összes videóa hét videói
0/5 (0db)
összes képa hét képei
Androméda-galaxis0/5 (0db)
eseménynaptár
hírlevél
A nők szociálisan érzékenyebbek
A pszichológusok szerint a társadalmi élet számos színterén nem megnyugtató még a nők helyzete.A rendezvény főszervezője szerint a hazai és külföldi erőfeszítések ellenére a számos ponton még ma sem megnyugtató a nők helyzete. Sok szakmában és pályán indokolatlanul alulreprezentált a női nem, ilyenek például a tudományos pályák. Még elszomorítóbb azoknak a nőknek a helyzete, akik gyereket vállalnak, hiszen ők ma még óriási hátrányba kerülnek a munkaerőpiacon - fejtette ki Balogh Tibor.
Pont egy évvel ezelőtt, a Nőnaphoz kapcsolódóan indítottuk el a nők helyzetével, társadalomban elfoglalt helyükkel és a női szerepekkel kapcsolatos konferencia sorozatunkat, amelyet már az ötödik alkalommal rendezünk meg - mondta a professzor. Az egyes konferenciák a nők sajátos helyzetének egy-egy konkrét aspektusát, problémás pontját járják körül számos különböző tudomány szemüvegén át tekintve az adott kérdéskörre. A konferencia sorozatot az teszi egyedivé, hogy a szervezők minden alkalommal igyekeznek számos különböző, sokszor nagyon eltérő tudományterületről meghívni előadókat. Pszichológusok és pszichiáterek mellett szociológusok, jogászok és teológusok is rendszeres előadói a találkozóknak. Balogh Tibor elmondta, hogy az eddigi konferenciákon csak hazai szakemberek szerepeltek, de a jelenlegi és a jövőbeli rendezvények reményei szerint már nemzetköziek lesznek. Törekedni fogunk arra, hogy minden alkalommal meghívjunk egy-két külföldi szaktekintélyt is fórumainkra - hangsúlyozta a pszichológus.
A március 8-i konferencia témája a szociális érzékenység, amely nemcsak a pszichológia, hanem sok egyéb társadalomtudomány figyelmének központjába került a közelmúltban. A téma szakértői szerint a nők ezen a téren általában a férfiak előtt járnak, ezért előadásainkban azt fogjuk körbejárni, hogy a nőknek milyen szerepe lehet a szociális érzékenység társadalmi szinten történő fejlesztésében, előmozdításában - magyarázta Balogh Tibor. Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottságának Neveléstudományi és Pszichológiai Szakbizottsága rendezvényein elsősorban a nagyközönség érdeklődésére számít. A heterogén összetételű hallgatóságban nagyon sok a fiatal egyetemi és főiskolai hallgató, de idősebb korú érdeklődők is szép számmal jelennek meg a Pszichológia küldetései konferencia sorozat egyes előadásain. Az előadások közérthető nyelven, ismeretterjesztő stílusban, ugyanakkor tudományos alaposságot mindig szem előtt tartva szólnak a hallgatósághoz - hangsúlyozta a professzor.










